На даний момент 35 гостей на сайті

Пошук на сайті

Пожертва на храм

Опитування

Оцініть наш сайт

Лічильник відвідин

СьогодніСьогодні63
ВчораВчора46
В цьому тижніВ цьому тижні310
В цьому місяціВ цьому місяці468
Загальні відвідиниЗагальні відвідини346359
Неділя, 23 березня 2014, 00:00
PDFДрукe-mail

3-я Неділя Великого посту - Хрестопоклонна


"Хресту Твоєму поклоняємося, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо".

Час св. Великого Посту це час особливого внутрішнього й зовнішнього вмертвіння і покути. А тому що ця духовна боротьба триває довший час, то звичайно буває так, що перші дні чи тижні посту ми практикуємо його ревно й мужньо, але відтак помалу фізично й душевно вичерпуємося, знеохочуємося. Св. Церква, маючи на увазі неміч і нестійкість людської природи, ставить посеред посту перед нашими очима надзвичайно могутню спонуку до витривалої духовної боротьби, а нею є св. Хрест.

У третю неділю посту, це є в середпістя, св. Церква для ободрення і підкріплення нашого духа каже нам в особливіший спосіб почитати св. Господній Хрест. Звідси й назва цієї неділі: Неділя Хрестопоклонна.

Св. Хрест має нам пригадати безконечну Божу любов до нас, Христові страждання задля нас і наш обов'язок мужньо нести свій хрест щоденного життя. До всіх нас кличе Ісус Христос: "Коли хто хоче йти за мною, нехай себе зречеться, візьме щодня на себе свій хрест і йде за мною... Хто не несе свого хреста, і не йде слідом за мною — не може бути моїм учнем" (Лк. 9, 23 і 14, 27).

Духовне значення Хрестопоклонної неділі

Хрестопоклонна Неділя пригадує нам сильну зброю, що її має кожний християнин у боротьбі з ворогами за своє спасіння, а тією зброєю є св. Хрест. І якраз цієї неділі Хрест виступає перед нами, як знамено сили, знамено спасіння та знамено перемоги і тріумфу.

 
Неділя, 01 березня 2015, 09:37
PDFДрукe-mail
Недiля 1-ша посту. Торжество православ'я
Слово про шанування iкон
В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!
Дорогi браття i сестри!

У першу недiлю Великого посту свята Церква згадує перемогу православ'я над єресями, тому цей день називається "Недiлею православ'я". Це свято було установлене у 842 р. при вiзантiйському iмператорi Михаїлi i його матерi Феодорi, коли Константинопольським Патрiархом був св. Мефодiй.
Свято було встановлене пiсля перемоги над iконоборчою єрессю. Але оскiльки перемогою над цiєю єрессю св. Церква остаточно розкрила православне християнське вiровчення i сформулювала його у постановах семи Вселенських Соборiв, то подiя ця називається не торжеством iконошанування, а Торжеством православ'я.
   
Неділя, 01 березня 2015, 09:31
PDFДрукe-mail

Митрополита Макарія обрано місцеблюстителем Предстоятеля УАПЦ

Згідно рішення надзвичайного Архієрейського Собору Української Автокефальної Православної Церкви від 27 лютого 2015 року, місцеблюстелем предстоятельської кафедри УАПЦ було обрано Високопреосвященнійшого Макарія (Малетича), митрополита Львівського, керуючого Рівненською, Волинською та Таврійською єпархіями.

   
Неділя, 01 березня 2015, 09:21
PDFДрукe-mail

Помер Предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій (Кудряков)

Редакція інтернет-проекту «Помісна Церква» з сумом повідомляє, що сьогодні, 24 лютого 2015 року, у вівторок першого тижня Великого посту,  о 19.00,  на 66-му році життя, після важкої та виснажливої хвороби  відійшов у вічність Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнійший Мефодій (Кудряков), митрополит Київський і всієї України.

   
Четвер, 26 лютого 2015, 15:42
PDFДрукe-mail

Великодній піст. Що про це говорить Біблія?

Піст є нашою жертвою Богові та підготовкою до гідної зустрічі головного свята для                       кожного    християнина — Воскресіння Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа — Святої Пасхи. До того ж піст є уподобленням самому Христу — новому Адаму, який перед своїм виходом на проповідь 40 діб молився і постився у пустелі. Адам порушив заповідь про піст у раю, а Христос — новий Адам (як Його називає Святе Письмо) — переміг спокуси диявола у пустелі.
Великий піст — це час каяття і плачу за гріхами, час добрих та богоугодних справ. Тобто, насамперед ми постуємо душею. Необхідно приділити увагу молитві і добрим справам. Необхідно читати Святе Письмо, відвідувати храм, сповідатися, причащатися Святих Христових Тайн, допомагати ближнім, відвідувати хворих.  В ці дні ми утримуємося від зайвих радощів та святкувань.
   
Неділя, 15 лютого 2015, 09:50
PDFДрукe-mail
Стрітення Господнє.
---

Стрітення — 15 лютого — християни східного обряду відзначають Стрітення Господа Нашого Ісуса Христа (Стрітення Господнє).
Релігійне свято. Відзначають його в пам'ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа на 40-й день після його народження (згідно з Законом Божим, з часу визволення євреїв із єгипетського полону, кожне перше немовля чоловічої статі належало Богові, і його треба було приносити до храму на 40-й день після народження.
Коли Діва Марія разом із Йосифом принесла Ісуса до храму, їх зустрів там сивий старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом вже багато років. Згідно з Євангелієм від Луки, Симеон був праведником, але він таки не повірив у можливість народження Спасителя від Діви Марії. І тоді Дух Святий напророчив йому, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить народження Господа. Те й здійснилося — Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей». Завершивши все згідно з законом Господнім, Марія і Йосиф повернулися до Віфлеєму.
Стрітення відзначають на 40-й день після дня народження Ісуса Христа. Урочисто відзначати його почали з кінця V століття.
   

Сторінка 4 з 13

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>