На даний момент 58 гостей на сайті

Пошук на сайті

Пожертва на храм

Опитування

Оцініть наш сайт

Лічильник відвідин

СьогодніСьогодні63
ВчораВчора46
В цьому тижніВ цьому тижні310
В цьому місяціВ цьому місяці468
Загальні відвідиниЗагальні відвідини346359
Четвер, 12 лютого 2015, 11:25
PDFДрукe-mail
«Святкує сьогодні Церква визначне торжество трьох Учителів, вони укріпили Церкву своїми божественними догматами».
-
12 лютого святкуємо пам'ять трьох великих і дуже визначних ієрархів, учителів, проповідників і Отців Східної Церкви: св. Василія Великого, св. Григорія Богослова і св. Іоанна Золотоустого. В нашому народі цей празник знаний, як свято «Трьох Святителів». Три отці - ієрархи-святителі — це провідні вчителі віри, святості й науки Христової Церкви. Вони передали нам чисту віру Нікейського Собору, вони пояснили нам догмати про Святу Трійцю, Христове Божество та Пресвяту Євхаристію. За їхні заслуги Церква називає їх у своїх Богослужіннях рівноапостольними, органами Святого Духа, колонами Церкви та вчителями вселенної. Всі вони жили в четвертому столітті — золотому віці християнської віри. Св. Василій і св. Григорій це сини славної Каппадокії, в Малій Азії, друзі і майже однолітки. Св. Іван Золотоустий — з Антіохії і був молодший від них на 20 років. Всіх їх єднала апостольська ревність за святу віру і спасіння душ.

 
Неділя, 08 лютого 2015, 19:29
PDFДрукe-mail

НЕДІЛЯ   БЛУДНОГО СИНА.

Притча про блудного сина — одна з найвідоміших притч Ісуса Христа. Знаходиться у Євангелії від луки Нового заповіта Біблії. Сюжет цієї приповісті, на думку багатьох вчених та богословів, у символічній формі ілюструє взаємовідносини між людиною та Богом. Син спочатку відходить, а потім повертається до батька, ніби людина повертається до свого небесного Отця Бога.

Притча про блудного сина є дуже поширеним сюжетом багатьох творів мистецтва.

І Він оповів: У чоловіка одного було два сини. І молодший із них сказав батькові: Дай мені, батьку, належну частину маєтку! І той поділив поміж ними маєток. А по небагатьох днях зібрав син молодший усе, та й подавсь до далекого краю, і розтратив маєток свій там, живучи марнотратно. А як він усе прожив, настав голод великий у тім краї, і він став бідувати.

   
Неділя, 08 лютого 2015, 10:10
PDFДрукe-mail

Неділя Митаря і Фарисея

Ісус Христос у своєму навчанні досить часто послуговувався притчами, тобто оповіданнями, які легко й доступно пояснювали слухачам якусь моральну науку, правду чи чесноту. Притчу ми легко слухаємо і легко запам’ятовуємо її зміст. Неділя Митаря і Фарисея одержала свою назву від притчі про митаря і фарисея, яку записав нам святий євангеліст Лука у главі 18, 10-14. Тут Ісус Христос наводить дві протилежні постаті: гордого фарисея і покірного митаря. І на тих двох прикладах показує нам зло гордості і значення покори.

   
Неділя, 08 лютого 2015, 10:08
PDFДрукe-mail

Незвичайне завжди рядом з тобою.
Божественні знамення вказують шлях.
І ангели готові зійти з небес.
Поки ти шукатимеш Творця, твоя душа житиме і Господь буде з тобою.
Зроби крок Йому назустріч, і Він зробить десять до тебе.

Цієї неділі починається передпасхальний час Великоднього циклу. Всі правовірні починають готуватися до гідної зустрічі Воскреслого Христа, аби з чистим серцем проспівати переможний гімн: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав…»

Ми живемо в такий час, коли тяжко віднайти ту межу, що відділяє добро та зло. І тяжко пробитися до Істини. Бо для цього потрібно бути сильною особистістю, яка не розчиниться в натовпі, яка є здатною чинити опір силам темряви, що оточують її. Сильним є не тільки той, хто перемагає. Бо там, де закінчується відвага починається рабство. І тільки раб боїться поразок, тому ніколи й не перемагає. Аби перемогти, треба мати. В першу чергу, сильне бажання вирватися з натовпу.

   
Понеділок, 19 січня 2015, 19:35
PDFДрукe-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

Щедрий Вечір - Йордан

Вечір напередодні Йордану називають другим Святим Вечором, або голодною кутею. В цей день нічого не їдять, і аж до свячення води зберігають строгий піст. Свячену воду п’ють натще, як Святе Причастя. На свяченій воді господиня або старша дочка замішує ріденьке тісто. Ним роблять хрестики на усіх дверях в хаті, сінях, коморі, стайні, “щоб лиха сила не пройшла”(хрестики витинають також з паперу, дерева і гарно їх розмальовують). Перед вечерею господар набирає у миску свяченої води, бере кропило і кропить усю родину, промовляючи:

Дай Боже, і на той рік дочекати!
Знову вносять “дідуха”, під скатертину намощують сіно, долівку вистеляють соломою.
Перед Щедрою Вечерею родина ділиться свяченою водою, так, як перед Святою Вечерею просфорою.
Щедрий Вечір – це майже точне повторення Святого Вечора,

   
Понеділок, 19 січня 2015, 19:31
PDFДрукe-mail

14 січня Обрізання Г.Н.І.Х.Свт. Василія Великого. Новий рік.

Найближчою важливою подією із життя Ісуса Христа, що наступає після празника Христового Різдва, є Господнє Обрізання і надання імені. Цей празник ми святкуємо 14 січня. Святе Євангеліє про це так говорить: "Як спов­нились вісім днів, коли мали обрізати хлоп’ятко, назвали Його Ісус — ім’я, що надав був ангел, перше, ніж Він почався у лоні" (Лк. 2, 21). Ісус Христос, як Бог і Законодавець, не був зобов’я­заний неодмінно виконувати релігійні приписи Мойсеєвого закону для ізраїльського народу. Та все-таки Він, плоттю Своєю походячи і належачи до нього, їм добровільно підкорився і їх зберігав. З тієї причини Він восьмого дня після народження піддався обряду обрізання.

   

Сторінка 5 з 13

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>