На даний момент 24 гостей на сайті

Пошук на сайті

Пожертва на храм

Опитування

Оцініть наш сайт

Лічильник відвідин

СьогодніСьогодні63
ВчораВчора46
В цьому тижніВ цьому тижні310
В цьому місяціВ цьому місяці468
Загальні відвідиниЗагальні відвідини346359
Вівторок, 19 серпня 2014, 08:20
PDFДрукe-mail

19 серпня - Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Свято Преображення Христового пов'язаний з подіями земного життя Ісуса Христа про які розповідають Євангелія від Матвія 17:1-9, Марка 9:2-9 і Луки 9:28-37.
Незадовго перед Своїми стражданнями і смертю для затвердження у вірі Своїх учнів Ісус Христос зволив тілесно, видимо явити їм Славу Свого Божества і через те показав їм, що Його страждання і смерть будуть вільні, і що Він є Той Самий Спаситель Ізраїлю, що Він був обіцяний пророками. Він звів трьох апостолів - Петра, Якова та Іоанна на гору Фавор і зробив їх свідками Свого Преображення: коли Господь молився, обличчя Його засяло, як сонце, і одяг став білим, як сніг. Але не світло видимого сонця осяває Христа, а світло Божества нестворене, невимовне. Побачивши Христа у славі, Його учні попадали долілиць в побожному страху.
З преображеним Христом розмовляли два старозавітних пророка - Мойсей і Ілля, котрі з'явилися до Нього у славі. Для всього єврейського народу явлення двох найавторитетніших старозавітних праведників і ревнителів слави Божої було свідченням Божественної природи Христа, спростовувало чутки, що ходили на той час, ніби Ісус Христос є пророк Ілля та й показало, що Христос дійсно є обіцяний Месія. Чудо полягало і в тому, що апостоли побачили не фізичне, а нетварне світло Боголюдини Христа. Бесіда пророків Мойсея та Іллі з Христом повинна була підбадьорити апостолів і зміцнити їхню віру в Христа через майбутні хресні страждання Спасителевя. Апостоли думали про страждання свого Вчителя, як про Його приниження та ганьбу, пророки ж називали це славою, яку Він має намір показати в Єрусалимі.
 
Неділя, 08 червня 2014, 11:35
PDFДрукe-mail
Рейтинг Користувача: / 9
НайгіршеНайкраще 
_
_
_День Святої Трійці , П'ятдесятниця__--
-
На десятий день після Вознесіння церква святкує Зішесття Святого Духа на апостолів. Цей празник називається також Днем Святої П’ятидесятниці, або ж Трійцею.

П’ятидесятницею він іменується тому, що подія, тут згадувана, сталася на п’ятдесятий день після воскресіння Христового – Пасхи. Як ми знаємо з Писання, упродовж сорока днів по воскресінню Господь Ісус Христос являвся учням Своїм і повчав їх. В самий же день вознесіння – дав наказ апостолам, щоб не відходили вони з Єрусалиму, а чекали обітниці Божої, «що про неї, – казав, – ви чули від Мене. Іван бо водою хрестив, ви ж охрещені будете Духом Святим через кілька тих днів...» І тоді ж, на сороковий день, сталося славне вознесіння Господа на небо на очах усіх учнів Його.
Дотримуючись наказу Божого, апостоли залишилися в Єрусалимі в очікуванні даної їм обітниці. І ось настав десятий день після вознесіння. У євреїв тоді було велике свято П’ятидесятниці в пам’ять Синайського законодавства. Усі апостоли з Богородицею та іншими учнями разом знаходилися в одній світлиці у Єрусалимі. Була третя година дня за єврейським ліком (за нашим – дев’ята година ранку). Євангеліст Лука у книзі «Діяння святих апостолів» так змальовує подальші події:

 

 

   
Середа, 16 квітня 2014, 19:35
PDFДрукe-mail

Вітаємо Вас із світлим і радісним святом – Великоднем.

Воскресіння Христа – це торжество справедливості і перемоги добра над злом. Воскресіння Ісуса – це утвердження віри і надії у серці кожного християнина, це великий дарунок Господньої любові.

Нехай ця радісна подія утверджує наші переконання про те, що достойні терпіння нагороджуються перемогою, а чесне життя увінчується славою. Прошу у Господа мудрості для єднання сердець і помислів, бажань і праці. Здоров'я, миру, поміркованості Вам і Вашій родині у поступах на життєвих дорогах. Нехай господня ласка Вас зігріває і навчає щастя. Нехай любов Господня з ясних високостей в оселю Вашу зійде світлим гостем!

З Воскресінням Христовим щиро Вас вітаю!
Жити в радості й любові від душі бажаю!
Запашною нехай буде Великодня Паска
І до віку буде з Вами світла Божа лакса!
Христос Воскрес!

   
Неділя, 02 березня 2014, 00:00
PDFДрукe-mail
В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа
СЛАВА  ІСУСУ  ХРИСТУ!
Дорогі браття і сестри!

Ще один тиждень, і ми з вами з Божою допомогою увійдемо у Святу Спасительну Чотиридесятницю. У Євангеліях на попередніх двох неділях Господь через Свою велику і безмежну любов до нас грішних людей показував прекрасні приклади справжніх християнських душ. Такою як це була душа у блудного сина (після навернення) та митаря потребує Господь від кожного з нас. Наближаючись до Великого Посту – задумаймось… Чи є в нас хоч трішки покаяння, яке було в блудного сина чи митаря?  Чи готові ми принести достойні плоди покаяння?

   
Четвер, 16 січня 2014, 22:30
PDFДрукe-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Фестиваль «Різдвяна коляда»

У неділю, 12 січня 2014 року, о 16.00 у храмі Святої Трійці міста Судова Вишня був проведений Перший фестиваль «Різдвяна коляда». Цей захід відвідало троє священиків: настоятелі парафій Святої Трійці у Судовій Вишні Мостиського деканату УАПЦ (о. Іван Тиндик), Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа у Мостиськах Мостиського деканату УАПЦ (о. Григорій Коротницький) та Святих Апостолів Петра і Павла у Суховолі Городоцького деканату УПКП (о. Василь Возняк). Саме ці отці були ініціаторами проведення цього фестивалю.
   
Середа, 08 січня 2014, 00:00
PDFДрукe-mail
У Христовому Різдві ми бачили безконечну Божу любов і жертву задля нас грішних. А третього дня після празника Христового Різдва свята Церква наводить нам геройський приклад любови Бога в особі святого первомученика Степана. Святий Григорій Ниський у проповіді на честь святого Степана каже: "Ось ми переходимо з празника на празник і приймаємо благодать за благодать. Вчора наповняв нас подивом Господь вселенної, а сьогодні наповняє нас подивом ученик Господа. Яким способом цей, а яким той? Той (Христос) задля нас прийняв людську природу, а цей (Степан) задля Господа позбувся людської природи".
Мученицька смерть святого Степана дійсно незвичайна, але незвичайний також і культ, який він має у Христовій Церкві від апостольських часів.
Східна Церква, прославляючи святого Степана у своїх богослуженнях, дає йому потрійний титул, називаючи його апостолом, первомучеником і архидияконом. Святий Степан належав до сімдесяти апостолів, пам'ять яких наша Церква святкує 4 січня. Він своєю святістю, мужністю і ревністю у вірі за поширення
   

Сторінка 7 з 13

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>