На даний момент 36 гостей на сайті

Пошук на сайті

Пожертва на храм

Опитування

Оцініть наш сайт

Лічильник відвідин

СьогодніСьогодні63
ВчораВчора46
В цьому тижніВ цьому тижні310
В цьому місяціВ цьому місяці468
Загальні відвідиниЗагальні відвідини346359
Середа, 01 січня 2014, 13:40
PDFДрукe-mail

25 грудня 2013р. настоятель храму Святої Трійці УАПЦ м. Судова Вишня о. Іван Тиндик на запрошення римо-католицької громади парафії Матері Божої Помічниці Вірних та отця настоятеля Кацпера м. Судова Вишня прийняв участь у молитві та святкуванні  Різдва Христового.

 
Четвер, 19 грудня 2013, 00:00
PDFДрукe-mail
Рейтинг Користувача: / 4
НайгіршеНайкраще 

 

22.12.2013р. СВЯТА ПРАВЕДНА АННА

 

Свята Анна народилася в І столітті до нашої ери. Анна була молодшою дочкою священника Матфана з першосвященницького роду Аарона та дружиною святого Іоакима. По батьку вона була з коліна Левія, а по матері - з коліна Іудина. У християнській традиції - мати Богородиці, бабуся Ісуса Христа.
Походження Анни з коліна Левія, з робу першосвященника Аарона важливе для християн, оскільки її шлюбом з Іоакимом (з коліна Іуди з роду давида) і народженням Марії, таким чином, з'єднуються дві найважливіші сакральні генеалогічні лінії іудейського Священного Писання - царська й месіанська лінія Давида і священницька - Аарона (бо відповідно до християнських подань вони поєдналися в Ісусі Христі як Месії й одночасно Небесному Першосвященику, або Ієреї).
   
Субота, 28 грудня 2013, 22:48
PDFДрукe-mail

У неділю, 15 грудня 2013 р. в житті християнських громад Судової Вишні відбулася знаменна подія. У храмі Пресвятої Трійці відбулося виставлення для прослави і пошанування мощей святого Амвросія Медіоланського. Цьому акту передувала тривала дослідницька і підготовча робота, адже віднайдення мощей цього шанованого як Західною (католицькою) так і Східними (православними) Церквами святого – одного з найбільших Отців Церкви, відбулося у спосіб, який інакше як божественним провидінням, важко окреслити. Під час чергового прибирання в храмі, в момент переміщення одного з бічних вівтарів, випав згорток який відразу ж передали отцю-настоятелю протоірею Івану Тиндику. У ньому виявились два аналогічно оформлені реліквіарії ХVII XVIII ст. Попереднє вивчення дає підстави стверджувати, що дані реліквіарії перебували у сховку орієнтовано впродовж 1944 1983 рр.
   
Четвер, 28 листопада 2013, 00:00
PDFДрукe-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
+
+
Початок різдвяного посту (Пилипового).


Різдвяний піст – це останній багатоденний піст року. Він починається 28 листопада за новим стилем і закінчується 7 січня. Говіння триває 40 днів і тому в Церковному уставі називається ще Чотиридесятницею, так само, як і Великий піст. Оскільки заговини на піст припають на день пам’яті святого апостола Пилипа, то його ще називають Пилипівкою. За словами Льва Великого, Різдвяний піст – це наша з вами жертва Богу за зібраний урожай та плоди землі, які Він нам дав. «Як Господь ущедрив нас плодами землі, – пише святитель, – так і ми під час цього посту повинні бути щедрими до бідних».
   
П'ятниця, 11 жовтня 2013, 19:07
PDFДрукe-mail

ФЕСТИВАЛЬ ХОРОВОЇ ПІСНІ «БЛАГОСЛОВИ, ДУШЕ МОЯ, ГОСПОДА»

У неділю 29 вересня 2013 року у Народному домі м. Судова Вишня з ініціативи Товариства судововишнянців «Рідне місто» імені Тадея Дмитрасевича на чолі з професором Романом Шустом і Товариства «Просвіта» м. Судова Вишня на чолі з Мирославою Шот відбувся перший фестиваль хорової пісні «Благослови, душе моя, Господа» пам’яті Ольги Івашко. Настоятель храму Святої Трійці у Судовій Вишні о. Іван Тиндик розпочав захід із молитви. Вступне слово про Перший фестиваль хорової пісні народну поетесу Ольгу Івашко виголосив парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Княжий Міст і церкви Святого Миколая с. Дмитровичі о. Іван Дмитрів. У кінці виступу блаженної пам’яті Ольгу Івашко було вшановано хвилиною мовчання. Потім до слова був запрошений головний ініціатор проведення фестивалю голова Товариства судововишнянців «Рідне місто» імені Тадея Дмитрасевича, декан історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка професор Роман Шуст.

   
Середа, 11 вересня 2013, 09:10
PDFДрукe-mail
11 вересня - Церква вшановує пам'ять усікновення чесної глави Іоана Хрестителя
_
Пам’ять про усікновення чесної голови св. Івана Христителя вшановують 11 вересня. Про цю подію говорить Біблія. Вшановуючи пам’ять Івана Предтечі, вірні у цей день дотримуються строгого посту.
Про мученицьку смерть Івана Предтечі детально розповідається в Євангелії від Марка (6, 14-30). Іван Хреститель осуджував царя Ірода за те, що той жив із дружиною свого рідного брата – Іродіадою. Відтак жінка захотіла помститися Іванові і таким чином приховати свій ганебний вчинок. Одного разу, коли Ірод святкував свій день народження, для нього танцювала танець донька Іродіади – Соломея. Цей танець дуже сподобався Іродові і він пообіцяв дівчині, що виконає будь-яке її бажання. Дівчина, за намовою матері, попросила відсікти Іванові Хрестителю голову. Ірод не відмовив, і голова Івана була відтята.
Згідно з переказами, поминати день усікновення голови Предтечі Господнього Івана почали ще його учні. Але традиція празника та його поширення остаточно сформувалися в V ст. Зокрема це свято згадується у вірменському перекладі Лекціонарію, який відображає практику єрусалимського богослужіння в V ст.
Усікновення голови Івана Хрестителя, за переказами, відбулося 32 року після Різдва Христового, та точна дата цієї події невідома.
   

Сторінка 8 з 13

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>