На даний момент 57 гостей на сайті

Пошук на сайті

Пожертва на храм

Опитування

Оцініть наш сайт

Лічильник відвідин

СьогодніСьогодні63
ВчораВчора46
В цьому тижніВ цьому тижні310
В цьому місяціВ цьому місяці468
Загальні відвідиниЗагальні відвідини346359
Середа, 28 серпня 2013, 09:47
PDFДрукe-mail

 

Успіння Пресвятої Богородиці
_
_
Християнське свято, останнє у річному колі великих свят. Присвячене події закінчення земного життя Пресвятої Богородиці. Святкується 15(28) серпня. У Православній Церкві – Богородичне двонадесяте свято.

Історія свята

Найбільш ранні пам'ятки, які дійшли до нас, і які оповідають про кончину Богоматері, датуються IV ст. і містять різні дані про те, де, як і як довго жила Пресвята Діва після закінчення земного життя Спасителя. Неоднакові також розповіді про кончину і поховання Богородиці. Однак в більшості своїй ці тексти сходяться на тому, що Пресвята Діва Марія
 
Неділя, 11 серпня 2013, 11:26
PDFДрукe-mail
У місцевому Народному Домі відбулося святкування 1025-ліття хрещення Руси-України
У неділю 28 липня о 16.00 у місцевому Народному Домі відбулося святкування 1025-ліття хрещення Руси-України. Урочистості були організовані членами нещодавно створеного Товариства судововишнянців «Рідне місто» імені Тадея Дмитрасевича. Святкування 1025-ліття хрещення Руси-України. Настоятель місцевого храму Святої Трійці о. Іван Тиндик розпочав святковий вечір молитвою. Після цього зі вступним словом виступив головний ініціатор заходу історик Роман Шуст.
   
Неділя, 28 липня 2013, 11:27
PDFДрукe-mail
ХРЕЩЕННЯ РУСІ

Сьогодні 28.07.2013 року наша країна відзначає 1025 років з моменту, коли князь Володимир Великий охрестив Київську Русь. Державу, яка більше одного тисячоліття тому, була наймогутнішою і найвпливовішою в Європі. Пам’ятки з Русі збереглися й до наших часів. Збереглась також християнська віра, яка у наші часи є однією з впливовіших.
Утвердження християнства на Русі – тривалий та складний процес пройшовши у своєму розвитку кілька важливих стадій: спонтанного проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, боротьба християнства та інших світових релігій за сферу впливу, проголошення християнства державною релігією на Київській Русі, протистояння язичницького суспільства новій ідеології. Процес поширення християнства був тривалим і поступовим.
Ще до того, коли Володимир освятив Русь –матір, у ній існувало багато віросповідань. Найпопулярнішими були: язичництво, іудаїзм, мусульманство. Перед князем постало складне й дуже важливе завдання. Він мав вибрати одне віровчення про єдиного Бога.
   
П'ятниця, 07 червня 2013, 21:35
PDFДрукe-mail

Вшанування пам’яті Т. Шевченка та І. Франка і створення місцевого товарства

26 травня 2013 року у Народному домі нашого міста відбулися урочистості з нагодиmce_marker вшанування пам’яті духовних пророків українського народу Тараса Шевченка та Івана Франка. Нагадаємо, що 22 травня 1861 року тіло Т. Шевченка було перепоховане у Каневі, а 28 травня 1916 року у Львові помер І. Франко. Поряд із відзначенням цих пам’ятних днів відбулися установчі збори Товариства судововишнянців «Рідне місто» імені Тадея Дмитрасевича. Ініціатором створення згаданої організації є відомий історик, нумізмат, декан історичного факультету ЛНУ ім. І Франка, наш земляк Роман Шуст. Після офіційного створення Товариства Роман Шуст запросив до слова заслуженому діячу культури України, поету і громадському діячу Богдана Стельмаху. У своєму виступі Богдан Стельмах декламував слова Т. Шевченка та І. Франка
   
Неділя, 21 квітня 2013, 14:22
PDFДрукe-mail

Лазарева субота. Воскресіння праведного Лазаря.

27 квітня - Лазарева субота. Велике чудо Спасителя, воскрешення Лазаря, згадується Православною Церквою у суботу на шостому тижні Великого посту (напередодні Вербної неділі) кожного року, починаючи ще з апостольських часів.
Наближалося свято єврейської Пасхи,а з ним наставали й останні дні життя Ісуса Христа на землі. Злоба фарисеїв і начальників юдейських дійшла краю, закам'яніли серця їхні від заздрощів, властолюбства та інших пороків, і вони не хотіли прийняти лагідне й милосердне вчення Христа. Вони вичікували зручного моменту, щоб схопити Спасителя і віддати на смерть. І ось тепер їхній час наближався; наставала влада темряви, і Господь віддавався в руки людські.
У той час у селищі Вифанії захворів Лазар, брат Марфи і Марії. Господь любив Лазаря і сестер його і нерідко відвідував це благочестиве сімейство. Коли ж Лазар захворів, Ісуса Христа не було в Юдеї. Сестри послали сказати Йому: "Господи, ось, кого Ти любиш, нездужає".
Ісус Христос, почувши це, сказав: "Ця недуга не на смерть, а на славу Божу, щоб через неї прославився Син Божий".
   
Середа, 27 березня 2013, 13:17
PDFДрукe-mail
З 27 березня по 31 березня 2013р. в церкві Святої Трійці будуть виставлені мощі св. Вмч. цілителя Пантелеймона.
Акафіст до св. Вмч. Пантелеймона буде відправлятися кожного дня о 17.00 год.
Святий великомученик і цілитель Пантелеймон народився в місті Никомидії в сім’ї багатого язичника Євсторгія і мав ім’я Пантолеоном. Але мати його Еввула була християнкою. Вона хотіла виховати сина в християнській вірі, але померла, коли майбутній великомученик був ще юнаком, батько віддає Пантолеона в початкову язичницьку школу, закінчивши її, юнак став навчатися мистецтву лікування у знаменитого в Никомидії лікаря Єфросина.
Здібності Пантолеона стали відомими імператору Максиміану (284-305), який захотів бачити його при своєму дворі.
Саме в той час в Никомидії таємно проживали священномученики пресвітери Єрмолай, Єрмипп і Єрмократ, які врятувались після спалення 20000 християн в Никомидійській церкві в 303 році. Святий Єрмолай неодноразово бачив Пантолеона, який проходив поруч їх пристановища. Одного разу пресвітер покликав юнака до свого житла і розказав про християнську віру. Після цього Пантолеон кожного дня відвідував священномученика Єрмолая. Одного разу майбутній цілитель побачив на вулиці мертву дитину, якого вкусила гадюка і була ще поруч. Пантелемон став молитися Господу Ісусу Христу про воскрешення померлого і знищення ядовитої змії. Він твердо вирішив, що на випадок виконання його молитви стане послідовником Христа і прийме Хрещення. Дитя ожило, а гадюка розлетілась на кусочки перед очима Пантолеона.
   

Сторінка 9 з 13

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>