На даний момент 8 гостей на сайті

Пошук на сайті

Пожертва на храм

Опитування

Оцініть наш сайт

Лічильник відвідин

СьогодніСьогодні23
ВчораВчора25
В цьому тижніВ цьому тижні96
В цьому місяціВ цьому місяці890
Загальні відвідиниЗагальні відвідини354882
Субота, 22 вересня 2018, 12:48
PDFДрукe-mail
11 вересня - Церква вшановує пам'ять усікновення чесної глави Іоана Хрестителя
_
Пам’ять про усікновення чесної голови св. Івана Христителя вшановують 11 вересня. Про цю подію говорить Біблія. Вшановуючи пам’ять Івана Предтечі, вірні у цей день дотримуються строгого посту.
Про мученицьку смерть Івана Предтечі детально розповідається в Євангелії від Марка (6, 14-30). Іван Хреститель осуджував царя Ірода за те, що той жив із дружиною свого рідного брата – Іродіадою. Відтак жінка захотіла помститися Іванові і таким чином приховати свій ганебний вчинок. Одного разу, коли Ірод святкував свій день народження, для нього танцювала танець донька Іродіади – Соломея. Цей танець дуже сподобався Іродові і він пообіцяв дівчині, що виконає будь-яке її бажання. Дівчина, за намовою матері, попросила відсікти Іванові Хрестителю голову. Ірод не відмовив, і голова Івана була відтята.
Згідно з переказами, поминати день усікновення голови Предтечі Господнього Івана почали ще його учні. Але традиція празника та його поширення остаточно сформувалися в V ст. Зокрема це свято згадується у вірменському перекладі Лекціонарію, який відображає практику єрусалимського богослужіння в V ст.
Усікновення голови Івана Хрестителя, за переказами, відбулося 32 року після Різдва Христового, та точна дата цієї події невідома.
 
Неділя, 02 вересня 2018, 12:12
PDFДрукe-mail

 

Успіння Пресвятої Богородиці
_
_
Християнське свято, останнє у річному колі великих свят. Присвячене події закінчення земного життя Пресвятої Богородиці. Святкується 15(28) серпня. У Православній Церкві – Богородичне двонадесяте свято.

Історія свята

Найбільш ранні пам'ятки, які дійшли до нас, і які оповідають про кончину Богоматері, датуються IV ст. і містять різні дані про те, де, як і як довго жила Пресвята Діва після закінчення земного життя Спасителя. Неоднакові також розповіді про кончину і поховання Богородиці. Однак в більшості своїй ці тексти сходяться на тому, що Пресвята Діва Марія була тілесно взята із землі на небо.
   
Субота, 18 серпня 2018, 23:46
PDFДрукe-mail
19 серпня - Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Свято Преображення Христового пов'язаний з подіями земного життя Ісуса Христа про які розповідають Євангелія від Матвія 17:1-9, Марка 9:2-9 і Луки 9:28-37.
Незадовго перед Своїми стражданнями і смертю для затвердження у вірі Своїх учнів Ісус Христос зволив тілесно, видимо явити їм Славу Свого Божества і через те показав їм, що Його страждання і смерть будуть вільні, і що Він є Той Самий Спаситель Ізраїлю, що Він був обіцяний пророками. Він звів трьох апостолів - Петра, Якова та Іоанна на гору Фавор і зробив їх свідками Свого Преображення: коли Господь молився, обличчя Його засяло, як сонце, і одяг став білим, як сніг. Але не світло видимого сонця осяває Христа, а світло Божества нестворене, невимовне. Побачивши Христа у славі, Його учні попадали долілиць в побожному страху.
З преображеним Христом розмовляли два старозавітних пророка - Мойсей і Ілля, котрі з'явилися до Нього у славі. Для всього єврейського народу явлення двох найавторитетніших старозавітних праведників і ревнителів слави Божої було свідченням Божественної природи Христа, спростовувало чутки, що ходили на той час, ніби Ісус Христос є пророк Ілля та й показало, що Христос дійсно є обіцяний Месія. Чудо полягало і в тому, що апостоли побачили не фізичне, а нетварне світло Боголюдини Христа. Бесіда пророків Мойсея та Іллі з Христом повинна була підбадьорити апостолів і зміцнити їхню віру в Христа через майбутні хресні страждання Спасителя. Апостоли думали про страждання свого Вчителя, як про Його приниження та ганьбу, пророки ж називали це славою, яку Він має намір показати в Єрусалимі.
   
Четвер, 12 липня 2018, 22:04
PDFДрукe-mail
Рейтинг Користувача: / 7
НайгіршеНайкраще 

-

-

Життя Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла

Святий Апостол Петро - один із дванадцяти апостолів Ісуса Христа, якого ще називають Первоверховним із Апостолів, разом із Апостолом Павлом.-

Апостол Петро народився в Галілеї, в селі Віфсаїді та був сином рибалки Йони і братом Апостола Андрія Первозванного. Петро був одружений і мав будинок в Капернаумі. Згідно із свідченнями Климента Олександрійського, Симон мав також дітей, займався рибальством на Генісаретському озері і був власником риболовецького човна.
Згодом він був покликаний Христом Спасителем під час риболовлі на Генісаретському озері. Сильний і полум'яний духом, він перший рішуче сповідав Господа Ісуса Христа Христом, тобто Месією, за що удостоївся імені Петро (камінь), оскільки на цьому камені Петрової віри Господь обіцяв створити Свою Церкву, яку ворота пекла не здолають. 
В Євангеліях також записані випадки, коли віра Петра слабшала. Найвідоміший приклад - коли Петро тричі відрікся від Христа, після того, як Господа ув’язнили. Також Петро залишив Ісуса під час Страстей Господніх, як і всі інші апостоли, крім Апостола Іоана Богослова.
_
-
__-
   

Сторінка 2 з 2

<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>