На даний момент 28 гостей на сайті

Пошук на сайті

Пожертва на храм

Опитування

Оцініть наш сайт

Лічильник відвідин

СьогодніСьогодні38
ВчораВчора37
В цьому тижніВ цьому тижні102
В цьому місяціВ цьому місяці260
Загальні відвідиниЗагальні відвідини346151
Вівторок, 03 липня 2012, 12:10
PDFДрукe-mail
03 червня 2012р. в День Святої Трійці у нашому храмі відбулися урочисті святкування.

Літургію очолив благочинний Мостиського деканату УАПЦ митр. прот. Богдан Тицейко. Проповідь виголосив протоієрей о. Богдан Бень. На наше запрошення прийшла процесія УГКЦ Преображення Господнього м. Судова Вишня з отцем деканом Володимиром Пустельником.
Участь у літургії взяли 15 священиків з УАПЦ, УПЦ КП, УГКЦ.
На святкування прибули депутати Львівської обласної ради Ярослав Дубневич, Богдан Турчин та наш земляк - декан історичного факультету Львівського Національного Університету професор Роман Шуст. Настоятель храму о. Іван подякував високим гостям за їхню жертовність для нашої церкви, побажав здоров’я, Божого благословення.
Завершилось богослужіння освяченням води і хресним ходом.
 
Середа, 13 червня 2012, 21:05
PDFДрукe-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

 

СУТЬ ПРЕСВ. ЄВХАРИСТІЇ

У Старому Завіті під час жертвування народ споживав частину жертвенних дарів. Христос постарався, щоб і Його жертву могли споживати люди.
Після чудесного помноження хлібів Христос у синагозі в Капернаумі обіцяв євреям, що дасть їм їсти Своє Тіло і пити свою Кров (Йоан 6, 26). "Я — хліб живий, що з неба зійшов. Коли хтось цей хліб їстиме, житиме повіки... Якщо не споживатимете тіло Чоловічого Сина й не питимете його кров, не матимете життя в собі. Хто тіло моє їсть і кров мою п'є, той живе життям вічним, і я воскрешу його останнього дня. Бо тіло моє — їжа правдива, і кров моя — правдивий напій" (Йоан 6, 51-55). 
Свою обітницю Христос виконав під час Тайної вечері: Він перетворив хліб у Своє Тіло, а вино у Свою Кров і дав їх споживати Апостолам (Мат. 26, 26). Тіло і Кров Христа під видами хліба і вина називається Найсвятішою Євхаристією.
Слово "євхаристія" є грецьким словом, що означає "ласка" або "подяка". Євхаристію називаємо Пресвятою тому, що вона не лише уділяє нам ласки, як інші Тайни, але має в собі самого Даруючого ласки. Називаємо її також "Євхаристією любові", тому що вона є найбільшим доказом любові Христа до людей. Має Євхаристія й інші назви: "Небесний хліб" (бо містить у собі Спасителя, який зійшов із неба), "Хліб Ангелів" (бо робить нас подібними до Ангелів), "Напуття" (бо є поживою, яка зміцнює нас на шляху до вічності), "Найсвятіша Тайна", "Жертва", "Тіло Господнє", "Найсвятіші Дари".
   
Четвер, 17 травня 2012, 11:05
PDFДрукe-mail

Традиція відзначення дня Матері

День Матері відзначається у другу неділю травня, бо це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого єдиного сина – Спасителя людства. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва і допомоги. У травні, коли природа Мати виряджає свою доню Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері.

Вперше організувала День Матері американка із Філадельфії Анна Джарвіч у 1910 році. Після першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Відтоді в другу неділю травня День Матері відзначали дуже широко. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, свято Матері повернулось в Україну.
   
Неділя, 29 квітня 2012, 09:13
PDFДрукe-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Святі жінки-мироносиці

Коли Господь ходив з проповіддю, навколо нього завжди було багато людей. Деякі підходили, слухали й відходили. Але серед численного народу була група жінок, що відрізнялися від інших. Вони супроводжували Божественного Вчителя не тільки для того, щоб слухати Його Слово, але й з любов'ю служити Йому. Вони піклувались про нічліг, їжу та пиття, "служили Йому з майна свого" (Лк. 8, 3). Саме ці жінки рано-вранці поспішали до гробу Спасителя з миром і ароматами, щоб помазати тіло свого Господа. Тому і названі вони мироносицями. Хто ж були ці жінки?
Марія Клеопова - була двоюрідною сестрою Діви Марії і матір'ю апостола Якова молодшого. (Апостол Яків був названий братом Господнім по плоті. Він написав соборне послання і пізніше був першим єпископом Єрусалимським.) Чоловік Марії - Клеопа (або Алфей) - був одним з учнів Господа, якому воскреслий Христос явився на шляху в поселення Еммаус. Марія Клеопова стояла при хресті поряд з Богородицею, ходила з ароматами до Його гробу. Вона одна з перших побачила Воскреслого і почула Його слова: "Радуйтесь!" (Мф. 28, 9)
   
Субота, 14 квітня 2012, 11:23
PDFДрукe-mail
УКРАЇНСЬКА АВТОКЕФАЛЬНА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА
ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО МАКАРІЯ

МИТРОПОЛИТА ЛЬВІВСЬКОГО КЕРУЮЧОГО РІВНЕНСЬКО-ВОЛИНСЬКОЮ І ТАВРІЙСЬКОЮ ЄПАРХІЯМИ

ВСЕЧЕСНОМУ СВЯЩЕНСТВУ, ЧЕРНЕЦТВУ І ВСІМ ВІРНИМ ДАНИХ ЄПАРХІЙ

„Очистьмо почуття і побачимо Христа, неприступним світлом воскресіння осяяного, і як Він каже: «Радуйтеся!», — ясно почуємо, пісню перемоги співаючи"

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Цією чудовою звісткою втішають нині один одного і в наступні дні до віддання свята Святої Пасхи Христової діти Церкви. Повторюючи цю звістку, пастирі і вчителі Церкви починають кожне богослужіння. Однак з уст християн найсолодша вістка про воскресіння, зрозуміло, виходить коротко, - Христос Воскрес, але за цими словами відчувається радість і велике піднесення духовних почуттів, та щастя з усією докладністю.
Дорогі брати і сестри, помножуючи спільну радість, замість повчання, подав вам нині розповідь про те, як сталося воскресіння нашого Господа. Але на сам перед, браття, піднесімо думки свої до Воскреслого Спасителя Господа нашого з молитвою, нехай благословить і спрямує наші думки, щоб ми знову, мов би вперше пережили подію Його Славного Воскресіння.
   
Субота, 14 квітня 2012, 08:33
PDFДрукe-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Пасхальне послання Предстоятеля УАПЦ

Христос Воскрес!

Преосвященні владики, всечесні отці, улюблені у Воскреслому Господі брати та сестри!

З найдавніших часів саме Воскресіння Христове переживалося християнами як головна подія історії спасіння. Адже саме в цей день Господом було знищено найлютішого ворога людства — смерть, яка виникла внаслідок гріхопадіння прабатьків. Воскресіння Господа Ісуса Христа не було першим воскресінням з мертвих у біблійній історії. Адже відомо, що три воскресіння з мертвих були здійснені у Старому Завіті пророками Ілією та Єлисеєм, а ще три — самим Господом Ісусом Христом. Утім, між чудесним воскресінням з мертвих, які були здійсненні пророками та Господом та Животворчим Воскресінням Сина Божого існує принципова відмінність. Воскреслі до Господа лишалися бранцями смерті, а їх тіла — тлінними та смертними. А Воскресіння Христове стало джерелом безсмертя для усього людського роду, оскільки спасительна смерть та воскресіння Господа зруйнували державу диявола та смерті та дарували безсмертя кожному, хто містично поєднується з Христом у Святих Таїнствах і, перш за все, у святій Євхаристії.
   

Сторінка 11 з 13

<< Початок < Попередня 11 12 13 Наступна > Кінець >>