На даний момент 18 гостей на сайті

Пошук на сайті

Пожертва на храм

Опитування

Оцініть наш сайт

Лічильник відвідин

СьогодніСьогодні63
ВчораВчора46
В цьому тижніВ цьому тижні310
В цьому місяціВ цьому місяці468
Загальні відвідиниЗагальні відвідини346359
СВЯТА ПРАВЕДНА АННА

СВЯТА ПРАВЕДНА АННА

e-mail
Рейтинг Користувача: / 4
НайгіршеНайкраще 

Подружжя Іоаким і Анна жило в Назареті Галілейському. Незважаючи на те, що пара була вже давно одруженою ( п'ятдесят років жили в шлюбі ) дітей у них не було, про шо все життя журилися. Їм доводилося терпіти презирство й глузування, адже в той час бездітність вважалася ганьбою. Але вони ніколи не нарікали й тільки гаряче молилися Богові, смиренно сподіваючись на Його Волю. Одного разу, під час великого свята, дарунки, які праведний Іоаким взяв у Єрусалим для приношення їхньому Богові, не були прийняті священником Рувимом, який вважав, що бездітний чоловік недостойний приносити жертву Богові. Це дуже засмутило старця, і він, вважаючи себе найгіршим з людей, вирішив не повертатися додому, а оселитися на самоті в пустельному місці. Його праведна дружина Анна, довідавшись, якого приниження зазнав її чоловік , стала в пості й молитві скорботно просити Бога про дарування їй дитини. У пустельній самоті й постуванні про те ж просив Бога і праведний Іоаким. І молитва святого чоловіка й жінки була почута: їм обом Архангел Гавриїл сповістив про те, що народиться в них Дочка, Яка благословить весь рід Людський. За веліннят Небесного Вісника, праведні Іоаким і Анна зустрілися в Єрусалимі. Добра звістка виявилася правдою, Анна зачала й близько 16-15 років до нашої ери народила Дочку Марію.
За іудейським звичаєм, у 15-й день після народження дитини їй було дане ім'я, Зазначене ангелом Божи, - Марія. Батьки з подяки Господу пообіцяли віддати дитину до храму.
За переказом, коли дівчинці виповнилося шість місяців, Анна поставила її на землю, щоб подивитися чи може та стояти. Марія зробила 7 кроків і повернулася в руки матері. Тому Анна вирішила, що дочка не буде ходити по землі, поки її не введуть у храм Господній. Анна облаштувала особливе місце в спальні доньки, куди не допускалося ніщо нечисте, і призвала непорочних дочок іудейських, щоб вони доглядали за дитиною.
Коли Марії виповнився рік, Іоаким влаштував бенкет, на який зібрав священників, старійшин та багато народу, і приніс у ці збори Марію, просячи всіх благословити Її. "Бог батьків наших, благословив немовля Це і дав йому ім'я славне й вічне у всіх родах".- таке було благословення священників. Анна ж радісно благословляла Бога, що Він позбув її безпліддя і " забрав ганьблення ворогів її". Ще через рік  Іоаким думав виконати над Марією обітницю присвяти Її Богові, але Анна, боячись, що в храмі дитя скучить за домом, і бажаючи подовше утримати Її при собі, умовила Чоловіка відстрочити на один рік його намі.
Марія була введена в Храм у віці трьох років. Іоаким і Анна поставили дочку на перший щабель - і , усім на диво, трирічна Марія без сторонньої допомоги зійшла на самий верх, де Її прийняв першосвященник Захарія.
Відповідно до православної версії житія, святий Іоаким преставився через кілька років по введенні дочки в Храм у 80-літньому віці. Свята Анна померла в 79 років, через два роки після чоловіка, провівши їх при храмі поруч із дочкою.
Поховані Іоаким і Анна поблизу майбутньої гробниці своєї дочки, у  Гефсиманському саду, під Елеонською горою, неподалік від Єрусалиму. Ці гробниці перебували на краю Іосафатової долини, яка лежала між Єрусалимом і Елеонською горою.
Мощі святої Анни (частина лівої стопи) зберігаються в афонському монастирі Котлумуш.