На даний момент 29 гостей на сайті

Пошук на сайті

Пожертва на храм

Опитування

Оцініть наш сайт

Лічильник відвідин

СьогодніСьогодні63
ВчораВчора46
В цьому тижніВ цьому тижні310
В цьому місяціВ цьому місяці468
Загальні відвідиниЗагальні відвідини346359
Сьогодні Страсна п'ятниця

Сьогодні Страсна п'ятниця

e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Після чого віруючі здійснюють перед святим Полотном благоговійне поклоніння, згадуючи страсті Господні. А саме осудження Ісуса, його шлях до Голгофи, розіп’яття та муки на хресті. Разом із Спасителем у цей день розіп’яли ще двох розбійників. Їхня історія ілюструє ставлення людей до Христа.
Сьогодні не прийнято співати, гуляти й веселитися, бо той, хто порушить це правило, проплаче весь рік. Крім того, в Страсну п'ятницю небажано і працювати.
Саме у Страсну П’ятницю піст  стає особливо строгим. За церковними канонами, цього дня  належить не куштувати нічого, окрім води і хліба. Не можна також робити ніяку домашню роботу.
У другій половині дня, коли, як вважається, відбулася смерть Ісуса, у всіх православних храмах з вівтаря виноситься плащаниця, яка зображує зняття з Хреста тіла Господа. Вона покладається на середину храму, і віруючі здійснюють перед нею благоговійне поклоніння, згадуючи страсті Господні. Плащаниця знаходиться в центрі храму до початку недільного пасхального богослужіння. В день Великодня вона знову повертається на Престол вівтаря.
У храмах не правляться літургії та інші богослужіння, крім належних статутом в ці дні.
У Страсну п'ятницю віруючі дотримуються строгого посту - можна їсти лише хліб і пити воду.