На даний момент 24 гостей на сайті

Пошук на сайті

Пожертва на храм

Опитування

Оцініть наш сайт

Лічильник відвідин

СьогодніСьогодні38
ВчораВчора37
В цьому тижніВ цьому тижні102
В цьому місяціВ цьому місяці260
Загальні відвідиниЗагальні відвідини346151
Неділя про Закхея

Неділя про Закхея

e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

 

 

Як митар Закхей, що піднявся на два метри, залізши на дерево. І Небо увійшло в його дім. Ця неділя в традиції Церкви має назву Неділя Закхея. Євангельське повчання розповідає нам одну історію, що відбулася під час земного життя Христа.

Господь, прямуючи до Єрусалиму, проходив через Єрихон. І як завжди, під час проповідей, Його оточував великий натовп. Здебільшого заради цікавості. Жила в Єрихоні одна людина на ім’я Закхей. І була ця людина, відверто кажучи, не зовсім порядна – керівник митарів (по-сучасному – голова податкової адміністрації). І відповідно, дуже багата.

Це зараз кількість готівки визначає статус людини. А тоді на це не завжди звертали увагу. Справа в тому, що в умовах римської окупації Ізраїлю сплата податків вважалася богопротивною справою. Податки вважалися грошима, що були вкрадені, а митарі (податківці) – злодіями та грабіжниками.

Тому, незважаючи на посаду та багатство Закхея, з ним не хотів спілкуватися навіть останній єрихонський жебрак. Коли Христос прибув до Єрихону, малий на зріст Закхей, аби тільки побачити Спасителя, заліз на дерево Закхея.

Начальник податкової, що сидить на дереві – видовище незвичне. І це привернуло увагу Господа, Який бачив, що вже не тільки цікавість перебуває в серці цієї грішної людини, а й бажання спастися… і сказав: «Закхей, злазь із дерева. Сьогодні буду в тебе вдома».

Вражений цими словами Закхей пообіцяв те, чого від нього ніхто ніколи не очікував. Він зізнався, що совість його нечиста, і щоб залагодити свої гріхи перед «платниками податків», пообіцяв роздати бідним половину свого майна. А тим, кого особисто ошукав – віддати в чотири рази більше вкраденого, хоча закон Мойсея (Числ. 5: 6-7) вимагав від злодія, аби той повернув вкрадене з додаванням лише п’ятої частини. І Господь відповів: «Сьогодні прийшло спасіння дому цьому».

Ця історія та чудесне навернення до віри Закхея говорить нам, що спасіння можливе для кожної людини, якою б грішною вона не була. Навіть коли вона працює податковим інспектором. Головне, аби було бажання.